Katılım Koşulları ve Kurallar

Değerli Yarışmacılarımız,

Yarışma başvuru formuna geçmeden önce, lütfen aşağıdaki sayfalardaki kuralları ve düzenlemeleri okuyun,

Festivalimizde sizleri görmek dileğiyle,

Saygılarımızla,

 

YARIŞMA KATILIM KOŞULLAR
KAYIT İÇİN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 01 ARALIK 2017 CUMA

KAYIT İÇİN SON TARİHİ : 16 ŞUBAT 2017 CUMA

YER : LUX ELİTE WORD EURUPE HOTELS İSTANBUL

YARIŞMA TARİHİ : 10-11 MART 2018 CUMARTESİ-PAZAR

FESTİVAL TARİHLERİ: 10-11 MART 2018 CUMARTESİ-PAZAR

BAŞLANGIÇ SAATİ : 10 MART 2018 CUMARTESİ SAAT: 09:00

BİTİŞ SAATİ : 11 MART 2018 PAZAR SAAT: 18:00

ÖDÜL TÖRENİ SAATİ : 11 MART 2018 PAZAR SAAT: 16:00

Yarışma Katılım Ücretleri

Yarışma Katogori Ücretleri :90 tl

Grup Katılım Kategorisi Ücretleri :300 tl

Canlı Figür Performans kategorisi :130 tl

Canlı kremadan çiçekler kategorisi :100 tl

Yarışmaya Birden fazla Kategoriden başvuru yapılabilir. Başvuru yapılan herbir Kategori için ücret yatırılmalıdır.

*** Yarışamaya katılım sayısı 450 kişi ile sınırlıdır.

*** Yarışma katılım üst limite ulaşıldığında yeni kayıt kabul edilmeyecektir.

Not: Bu yarışmamızdaki bazı kurallar önceki yarışmalarımıza göre değişmiş olabilir.Dikkatli incelenmesi gerekmektedir.

Başvurular,Festival Programı,Kurallar ve Düzenlemeler için lütfen internet sitemiz www.masterofcake.com.tr adresini ziyaret ediniz.

   YARIŞMA PROGRAMI

Yarışma Cumartesi günü tüm gün olarak gerçekleşecektir.Pazar günü Showlar ve Ödül Töreni yapılacaktır.Program detayları Festival öncesi sosyal medya hesaplarımızdan ve internet Sitemizden yayınlanacaktır.Siz katılımcı ve yarışmacılarımıza,Festival girişinde yaka kartları ile birlikte Festival ve Yarışma Programının yer aldığı kartlar verilecektir.

 GENEL KURALLAR VE KOŞULLAR

1. Yarışmaya katılan çalışmaların kesinlikle yarışmacı tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Yarışmanın adil olabilmesi açısından konu büyük önem taşımaktadır.Tesbiti halinde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

2.Yarışmaya katılan çalışmaların kopyalamaya çalışılmaması (ikinci bir örnek olarak çalışılmaması), medya,sosyal medya, broşür v.s. gibi herhangi bir tanıtım ortamında hiçbir detayının paylaşılmamış olması gerekmektedir.

3.Eğitimlerde hocalar eşliğinde hazırlanmış çalışmaların olduğunun tespiti halinde söz konusu çalışmalar değerlendirmeye kesinlikle alınmayacaktır.Katılımcının kendi beceri ve ruhu ile hazırlanmış çalışmalar olması gerekmektedir. İkinci bir kişi veya ortak tarafından hazırlanmış çalışmalar olduğu tespit edildiğinde söz konusu çalışmalar kesinlikle diskalifiye edilerek yarışma dışında bırakılacaktır.

4.Daha önce yarışmaya katılmış,derece yapmış veya yapmamış hiçbir çalışma ile katılımcıların yarışmaya katılması kesinlikle yasaktır.Diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

5.Katılımcı ve yarışmacı yaka kartlarınız festival boyunca takmaya özen gösterin (ödül töreni süresincede olmak üzere)

6.Fikri mülkiyet hakları:

Yarışmaya katılarak ve çalışmalarınızın Master Of Cake istanbul'da gösterilmesi sonucunda

eserleriniz herhangi bir kişi veya ziyaretçi tarafından alınabilir ve tasarımlarınız/eserleriniz birçok ortamda kopyalanabilir. Master Of Cake veya çalışanları böyle bir durumdan sorumlu tutulamaz.

7.Yarışma başvurusu için yapılar ödemeler geri iade edilemez ve başvuru iptal edilmeyecektir.

8.Yarışma Eserlerinin tesliminde Yarışma Salonuna sadece yarışmacı alınacaktır.Yarışmacı harici kimselerin girmesi kesinlikle yasaktır.İşi biten yarışmacıların salonu terketmeleri gerekmektedir.Değerlendirmeler sona erdikten, eserler sergiye açıldıktan sonra Yarışma Salonlarına giriş serbesttir.

9.Her katılımcı gerekli ödemelerini yaptıktan sonra,Başvuru Formu doldurmalıdır.Formun Organizasyon ekibine ulaşması ile sizlere ulaştı yanıtı gönderilir.Son olarak Kayıt işlemlerinin tamamlanır ve tamamlandığına dair de son bir bilgilendirme maili gönderilir.Yarışmacılarımızın onay maillerini yanlarında bulundurmaları gerekli durumlarda yararına olacaktır.

10.Sonuçlar:

Jüri değerlendirmesi yarışmanın ilk gününde gerçekleşecektir ve belirtilen tarihte açıklanacaktır. Sonuçlar aynı zamanda www.masterofcake.com.tr adresinde yayınlanacaktır.

11.Çalışmaların tamamı yenilebilir malzemeden olmalıdır. Sadece Çiçek Aranjmanı kategorisinde çiçek teli kullanımına izin verilmektedir. Çiçek dekoratif kategorisinde tel,strafor vs. gibi kullanımlar dışarıdan görünmemelidir. Görünen tüm dekoratifler şeker hamuru ile yapılmış olmalıdır.

12.Kategorilerde taban ölçüleri aşıldığı taktirde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

13.Tüm kategorilerde başvuru sayısı 3 yarışma eserinin altında kaldığı durumlarda kategori birincisi secilmeyecektir.

     GRUP DEKORATİF TASARIM KATEGORİSİ ;

​ -Yarışma başvurusu En az 2,en fazla 4 kişi olarak,tüm yarışmacıların isim ve kimlik bilgileri ile,özgün bir grup ismi veya bir kurum ismi (okul,resmi kurum,halkeğitim merkezleri veya atölyeler vs gibi ) adı altında başvuru yapmaları grup isminin başvuru formunda belirtilmesi gereklidir.

-Eser bitmiş olarak yarışma alanına getirilmeli ve teslim edilmelidir.

-Katılımcıların, başvuru-iletişim bölümünde yer alan başvuru formunu her bir yarışmacının ayrı ayrı doldurması kategoriler bölümünde ise grubun adını belirtmeleri gerekmektedir.Grup ismi belirtilmeyen başvurular bireysel kabul edilecek olup,durumun önemini kural kabul edilmelidir.

-Yarışma ekibi tarafından takip edilen tüm süreçlerde( takip,sonuçlar ve ödül )sadece grup adı geçecektir.

- Grup Kategorisinde konu zorunluluğu bulunmaktadır.Her iki konudan bir tanesi çalışılarak,ürün tanıtım dosyasında konu belirtilmelidir.

    CANLI PERFORMANS KATEGORİLERİ ;

-Yarışmalar canlı gerçekleşecek olup yarışma alanına zamanında gelinmesi gerekmektedir.Gecikmeler diskalifiye kabul edilecektir.

-Canlı performanslarda tüm ekipman ve malzeme yarışmacı tarafından getirilerek olup yarışmadan yarım saat önce kodlarının yer aldığı masalara kullanıma hazır düzende bırakmaları gerekmektedir.

-Konu kurra çekilişleri yarışmadan 15 dakika önce yapılacak olup,yarışmacıların 15 dakika önce masalarında hazır olmaları gerekmektedir.

-Sonuçlar Ödül Törenin de açıklanacaktır.

13.Yarışma Komitesi ve Sorumlu Yapım Ekibi çalışmaların korunması için gerekli ve yeterli tüm önlemleri almış durumda olacaktır. Ancak yarışma sürecinde çalışmaların olası zarar görmesi durumunda, MASTER OF CAKE İSTANBUL JüriKomitesi ve Sorumlu Yapım Ekibi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

   TEŞHİRLERİN ( PASTALARIN) TESLİMİ

10 MART CUMARTESİ 07:00-10:00 saatleri arasında tüm teşhirlerin teslim edilmesi gerekmektedir.

1.Eserler yarışmacı tarafından taşınarak Yarışma Salonlarındaki kendileri için ayrılan bölümlerin yer aldığı masalara yerleştirilmesi gereklidir.

2.Organizasyon Ekibi Yarışma başlamadan,gerektiğinde eserlerin yerlerini değiştirme kararı alma hakkına sahiptir.

3.Eserlerin taşındığı koli ve özel yapım kutular kesinlikle yarışma alanında bırakılmamalıdır.

4.Organizasyon Ekibi tarafından yarışmacılara verilen, eserin üzerinde yer alması gereken kodların kesinlikle masadaki kod ile kontrolü yapılarak eserin üzerinde görülebilen konuma bırakılması gerekmektedir.Bu süreç tamamiyle yarışmacıların sorumluluğundadır.

5.Eserler Oeganizasyon ekibi tarafından korunur, ancak kayıp yada kırılma durumlarında kesinlikle sorumlu değildir.

 TEŞHİRLERİN (PASTALARIN) ÖDÜL TÖRENİ BİTTİKTEN SONRA ALINMASI ZORUNLUDUR. TÖREN BİTMEDEN KESİNLİKLE YERLERİNDEN ALINMAMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

   JÜRİ ÜYELERİ İLE GÖRÜŞME VE TALEPLER

1.Jüri Üyeleri Ülkemizde hatta Dünya'da ilk kez uygulacak olan Dijital Değerlendirme ile tabletler üzerinden değerlendirme yapacaklardır.Buda Yarışmacılarımızın,Ödül Töreninde aldıkları puanlar ve yorumları Barkovizyonda görebilecekleri anlamına gelmektedir.Ancak Yarışma sonrası değerlendirmeler sona erdiğinde Jüri başkanımızdan feadback ( sözlü değerlendirme ) almak isteyen yarışmacılar alabileceklerdir.

2.Yarışma sonrası tüm sorulara açıklama yapılacağı ve Ödül Töreninde tüm bilgilerini yarışmacılar görebileceği için,Festival sona erdikten sonra değerlendirme için jüri üyeleri ile irtibata geçmek kesinlikle yasaktır.Bununla ilgili Organizasyon Ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

​3.Dekoratif Tasarım için alanında uzman Jüri Üyeleri,Lezzet Kategorileri için de alanında uzman jüri üyeleri bağımsız değerlendirme yapacaklardır.

   UYULMASI GEREKEN KURALLAR

1.Yarışmacılar çalışmalarını belirtilen tarih ve saatlerde teslim etmek zorundadırlar. Belirtilen tarih ve saatler dışında teslim edilmek istenen tüm çalışmalar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

2.Zaman diliminin tamamı kullanılarak, seyahat esnasında hasar gören çalışmaların düzeltme işlemi yapılabilir. Yarışma süresince tarafımızca katılımcılara yarışma ile ilgili hiçbir aparat,malzeme vb.temini yapılmayacaktır.Yarışmacılar yanlarında kullandıkları veya kullanacakları tüm ekipman ve malzemeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

3.Eğitimlerde hocalar eşliğinde hazırlanmış çalışmaların olduğunun tespiti halinde söz konusu çalışmalar değerlendirmeye kesinlikle alınmayacaktır.Katılımcının kendi beceri ve ruhu ile hazırlanmış çalışmalar olması gerekmektedir. İkinci bir kişi veya ortak tarafından hazırlanmış çalışmalar olduğu tespit edildiğinde söz konusu çalışmalar kesinlikle diskalifiye edilerek yarışma dışında bırakılacaktır.

4. Daha önce yarışmaya katılmış,derece yapmış veya yapmamış hiçbir çalışma ile katılımcıların yarışmaya katılması kesinlikle yasaktır.Diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

5. Çalışmaların tamamı yenilebilir malzemeden olmalıdır. Sadece Çiçek Aranjmanı kategorisinde çiçek teli kullanımına izin verilmektedir. Çiçek dekoratif kategorisinde tel,strafor vs. gibi kullanımlar dışarıdan görünmemelidir. Görünen tüm dekoratifler şeker hamuru ile yapılmış olmalıdır.

6.Kategorilerde taban ölçüleri aşıldığı taktirde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

7.Lezzet Kategorilerindeki eserlerin,eğer bütün hazırlanması gerekiyorsa,yarışmacı tarafından birdilimi kesilerek öne çıkarılmalı ve tadıma hazır edilmelidir.Tüm Lezzet Kategorilerindeki eserlerde,mutlaka jüri tadımı için bir tanesi öne çıkarılmalıdır.

8.Lezzet Kategorilerinde kesinlikle plastik,metal gibi materyallerin eserlerin içerisinde veya üzerinde olması kabul edilmeyecek direk diskalifiye sebebi kabul edilecektir.

9.Eserlerin taban ve boy ölçüleri kesinlikle aşılamamalıdır.Diskalifiye sebebi kabul edilir.

10.Yarışma Salonlarına esrlerin güvenliği dikkate alınarak,kesinlikle çocuk kabul edilmemektedir.