ULUSLARARASI MASTER OF CAKE İZMİR 2022 PASTA YARISMASI 

Değerli Yarışmacılarımız,

Yarışma başvuru formuna geçmeden önce, lütfen aşağıdaki sayfalardaki kuralları ve düzenlemeleri okuyun,

Onceki Yarisma Kurallari Degismis olabilir

2022 İZMİR Festivalimizde sizleri görmek dileğiyle,

Saygılarımızla,

 

YARIŞMA KATILIM KOŞULLAR
KAYIT İÇİN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 15 Şubat Pazartesi 2021

KAYIT İÇİN SON TARİHİ : 21 NİSAN 2022

YARIŞMA TARİHİ :21 MAYIS 2022

FESTİVAL TARİHLERİ:21/22 MAYIS 2022  CUMARTESİ-PAZAR

FESTİVAL ve YARIŞMA YERİ :Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası  İZMİR

BAŞLANGIÇ SAATİ :21 Mayıs  CUMARTESİ SAAT: 10:00

YARIŞMA PASTALARI TESLİMAT SAATİ ve TARİHİ : 07:00 İLE 10:00 ARASI 21 MAYIS  2022 CUMARTESİ

BİTİŞ SAATİ :  CUMARTESİ 17:00 -  PAZAR SAAT: 18:00

ÖDÜL TÖRENİ SAATİ : 15:30 - 16:30

Yarışma Katılım Ücretleri

Yarışma Katogori Ücretleri :150 tl

Grup Katılım Kategorisi Ücretleri :350 tl

İş Bankası A.Ş. Samsun Sanayi Sitesi Şubesi
Zümra Uludoğan
IBAN TR40 0006 4000 0017 3060 3288 19 nolu hesaba yatıracaklardır.

YARIŞMACILAR SADECE ÖDENEN KATEGORİ ÜCRETİ İLE MASTER OF CAKE FESTİVALİNİN TÜM AKTİVİTELERİNDEN YARARLANABİLİRLER.

 CUMARTESİ PAZAR

​Yarışmaya Birden fazla Kategoriden başvuru yapılabilir. Başvuru yapılan her bir Kategori için ücret yatırılmalıdır.

Not: Bu yarışmamızdaki bazı kurallar önceki yarışmalarımıza göre değişmiş olabilir.Dikkatli incelenmesi gerekmektedir.

Başvurular,Festival Programı,Kurallar ve Düzenlemeler için lütfen internet sitemiz www.masterofcake.com.tr adresini ziyaret ediniz.

   

GÜNCEL TÜM BİLGİLERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

instagram : @masterofcakeorganizasyon

facebook  : @masterofcakesamsun

 GENEL KURALLAR VE KOŞULLAR

1. Yarışmaya katılan çalışmaların kesinlikle yarışmacı tarafından yapılmış olması gerekmektedir. Yarışmanın adil olabilmesi açısından konu büyük önem taşımaktadır.Tesbiti halinde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

2.Yarışmaya katılan çalışmaların kopyalamaya çalışılmaması (ikinci bir örnek olarak çalışılmaması), medya,sosyal medya, broşür v.s. gibi herhangi bir tanıtım ortamında hiçbir detayının paylaşılmamış olması gerekmektedir.

3.Eğitimlerde hocalar eşliğinde hazırlanmış çalışmaların olduğunun tespiti halinde söz konusu çalışmalar değerlendirmeye kesinlikle alınmayacaktır.Katılımcının kendi beceri ve ruhu ile hazırlanmış çalışmalar olması gerekmektedir. İkinci bir kişi veya ortak tarafından hazırlanmış çalışmalar olduğu tespit edildiğinde söz konusu çalışmalar kesinlikle diskalifiye edilerek yarışma dışında bırakılacaktır.

4.Daha önce yarışmaya katılmış,derece yapmış veya yapmamış hiçbir çalışma ile katılımcıların yarışmaya katılması kesinlikle yasaktır.Diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

5.Katılımcı ve yarışmacı yaka kartlarının festival suresince takılmasına özen gösterilmelidir .

6.Fikri mülkiyet hakları:

Yarışmaya katılarak ve çalışmalarınızın Master Of Cake İzmir'de gösterilmesi sonucunda

eserleriniz herhangi bir kişi veya ziyaretçi tarafından alınabilir ve tasarımlarınız/eserleriniz birçok ortamda kopyalanabilir. Master Of Cake veya çalışanları böyle bir durumdan sorumlu tutulamaz.

7.Yarışma başvurusu için yapılar ödemeler geri iade edilemez ve başvuru iptal edilmeyecektir.

8.Yarışma Eserlerinin tesliminde Yarışma Salonuna sadece yarışmacı alınacaktır.Yarışmacı harici kimselerin girmesi kesinlikle yasaktır.İşi biten yarışmacıların salondan ayrılmaları gerekmektedir.Değerlendirmeler sona erdikten, eserler sergiye açıldıktan sonra Yarışma Salonlarına giriş serbesttir.

9.Her katılımcı gerekli ödemelerini yaptıktan sonra,Başvuru Formu doldurmalıdır.Formun Organizasyon ekibine ulaşması ile sizlere ulaştı yanıtı gönderilir.Son olarak Kayıt işlemlerinin tamamlanır ve tamamlandığına dair de son bir bilgilendirme maili gönderilir.Yarışmacılarımızın onay maillerini yanlarında bulundurmaları gerekli durumlarda yararına olacaktır.

10.Sonuçlar:

Jüri değerlendirmesi yarışmanın ilk gününde gerçekleşecektir ve belirtilen tarihte açıklanacaktır. Sonuçlar aynı zamanda www.masterofcake.com.tr adresinde yayınlanacaktır.

11.Çalışmaların tamamı yenilebilir malzemeden olmalıdır.Çiçek Aranjmanı kategorilerinde sadece çiçek ve gövdelerinde çiçek teli kullanımına izin verilmektedir. Dekor olarak tel kullanılmamalıdır.Çiçek dekoratif kategorisinde de tel,strafor vs. gibi kullanımlar dışarıdan görünmemelidir. Görünen tüm dekoratifler şeker hamuru ile yapılmış olmalıdır.

12.Kategorilerde taban ölçüleri aşıldığı taktirde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

13.Tüm kategorilerde başvuru sayısı 3 yarışma eserinin altında kaldığı durumlarda kategori birincisi seçilmeyecektir.

     GRUP DEKORATİF TASARIM KATEGORİSİ ;

​ -Yarışma başvurusu En az 2,en fazla 4 kişi olarak,tüm yarışmacıların isim ve kimlik bilgileri ile,özgün bir grup ismi veya bir kurum ismi (okul,resmi kurum,halk eğitim merkezleri veya atölyeler vs gibi ) adı altında başvuru yapmaları grup isminin başvuru formunda belirtilmesi gereklidir.

-Eser bitmiş olarak yarışma alanına getirilmeli ve teslim edilmelidir.

-Katılımcıların, başvuru-iletişim bölümünde yer alan başvuru formunu her bir yarışmacının ayrı ayrı doldurması kategoriler bölümünde ise grubun adını belirtmeleri gerekmektedir.Grup ismi belirtilmeyen başvurular bireysel kabul edilecek olup,durumun önemini kural kabul edilmelidir.

-Yarışma ekibi tarafından takip edilen tüm süreçlerde( takip,sonuçlar ve ödül )sadece grup adı geçecektir.

- Grup Kategorisinde konu zorunluluğu bulunmaktadır. Her iki konudan bir tanesi çalışılarak, ürün tanıtım dosyasında konu belirtilmelidir.

14.Yarışma Komitesi ve Sorumlu Yapım Ekibi çalışmaların korunması için gerekli ve yeterli tüm önlemleri almış durumda olacaktır. Ancak yarışma sürecinde çalışmaların olası zarar görmesi durumunda, MASTER OF CAKE İZMİR Jüri Komitesi ve Sorumlu Yapım Ekibi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

   TEŞHİRLERİN ( PASTALARIN) TESLİMİ

 CUMARTESİ 07:00-10:00 saatleri arasında tüm teşhirlerin teslim edilmesi gerekmektedir.

1.Eserler yarışmacı tarafından taşınarak Yarışma Salonlarındaki kendileri için ayrılan bölümlerin yer aldığı masalara yerleştirilmesi gereklidir.

2.Organizasyon Ekibi Yarışma başlamadan, gerektiğinde eserlerin yerlerini değiştirme kararı alma hakkına sahiptir.

3.Eserlerin taşındığı koli ve özel yapım kutular kesinlikle yarışma alanında bırakılmamalıdır.

4.Organizasyon Ekibi tarafından yarışmacılara verilen, eserin üzerinde yer alması gereken kodların kesinlikle masadaki kod ile kontrolü yapılarak eserin üzerinde görülebilen konuma bırakılması gerekmektedir. Bu süreç tamamen yarışmacıların sorumluluğundadır.

5.Eserler Organizasyon ekibi tarafından korunur, ancak kayıp yada kırılma durumlarında kesinlikle sorumlu değildir.

 TEŞHİRLERİN (PASTALARIN) ÖDÜL TÖRENİ BİTTİKTEN SONRA ALINMASI ZORUNLUDUR. TÖREN BİTMEDEN KESİNLİKLE YERLERİNDEN ALINMAMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

   JÜRİ ÜYELERİ İLE GÖRÜŞME VE TALEPLER

1.Jüri Üyeleri Ülkemizde hatta Dünya'da ilk kez uygulanacak olan Dijital Değerlendirme ile tabletler üzerinden değerlendirme yapacaklardır. Buda Yarışmacılarımızın, Ödül Töreninde aldıkları puanlar ve yorumları Barkovizyonda görebilecekleri anlamına gelmektedir. Ancak Yarışma sonrası değerlendirmeler sona erdiğinde Jüri başkanımızdan feadback ( sözlü değerlendirme ) almak isteyen yarışmacılar alabileceklerdir.

2.Yarışma sonrası tüm sorulara açıklama yapılacağı ve Ödül Töreninde tüm bilgilerini yarışmacılar görebileceği için,Festival sona erdikten sonra değerlendirme için jüri üyeleri ile irtibata geçmek kesinlikle yasaktır. Bununla ilgili Organizasyon Ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.

​3.Dekoratif Tasarım için alanında uzman Jüri Üyeleri, Lezzet Kategorileri için de alanında uzman jüri üyeleri bağımsız değerlendirme yapacaklardır.

   UYULMASI GEREKEN KURALLAR

1.Yarışmacılar çalışmalarını belirtilen tarih ve saatlerde teslim etmek zorundadırlar. Belirtilen tarih ve saatler dışında teslim edilmek istenen tüm çalışmalar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

2.Zaman diliminin tamamı kullanılarak, seyahat esnasında hasar gören çalışmaların düzeltme işlemi yapılabilir. Yarışma süresince tarafımızca katılımcılara yarışma ile ilgili hiçbir aparat, malzeme vb. teymini yapılmayacaktır. Yarışmacılar yanlarında kullandıkları veya kullanacakları tüm ekipman ve malzemeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

3.Eğitimlerde hocalar eşliğinde hazırlanmış çalışmaların olduğunun tespiti halinde söz konusu çalışmalar değerlendirmeye kesinlikle alınmayacaktır. Katılımcının kendi beceri ve ruhu ile hazırlanmış çalışmalar olması gerekmektedir. İkinci bir kişi veya ortak tarafından hazırlanmış çalışmalar olduğu tespit edildiğinde söz konusu çalışmalar kesinlikle diskalifiye edilerek yarışma dışında bırakılacaktır.

4. Daha önce yarışmaya katılmış, derece yapmış veya yapmamış hiçbir çalışma ile katılımcıların yarışmaya katılması kesinlikle yasaktır. Diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

5. Çalışmaların tamamı yenilebilir malzemeden olmalıdır. Sadece Çiçek Aranjmanı kategorisinde çiçek teli kullanımına izin verilmektedir. Çiçek dekoratif kategorisinde tel,strafor vs. gibi kullanımlar dışarıdan görünmemelidir. Görünen tüm dekoratifler şeker hamuru ile yapılmış olmalıdır.

6.Kategorilerde taban ölçüleri aşıldığı taktirde diskalifiye sebebi kabul edilmektedir.

7.Lezzet Kategorilerindeki eserlerin,eğer bütün hazırlanması gerekiyorsa,yarışmacı tarafından bir dilimi kesilerek öne çıkarılmalı ve tadıma hazır edilmelidir.Tüm Lezzet Kategorilerindeki eserlerde,mutlaka jüri tadımı için bir tanesi öne çıkarılmalıdır.

8.Lezzet Kategorilerinde kesinlikle plastik,metal gibi materyallerin eserlerin içerisinde veya üzerinde olması kabul edilmeyecek direk diskalifiye sebebi kabul edilecektir.

9.Eserlerin taban ve boy ölçüleri kesinlikle aşılmamalıdır.Diskalifiye sebebi kabul edilir.

10.Yarışma Salonlarına eserlerin güvenliği dikkate alınarak,kesinlikle çocuk kabul edilmemektedir.

 

                      

****  Yarışmamız kuralları gereği PROFESYONELLER İLE AMATÖRLER EŞİT KOŞULLARDA YARIŞMAKTA OLUP,  KATILIMCILARDA SEVİYE ARANMAMAKTADIR. Katılım gerçekleştirilen her bir kategori için tüm katılımcılarda madalya taban puanı aşanlara puanlamaya göre, Altın,Gümüş ve Bronz Madalya verilecektir.

             ÖRNEĞİN : 90 Puan ve Üzeri alan yarışmacılar kaç kişi ise Altın Madalya  ile ödüllendirileceklerdir.. Bir kategoriden 90 Puanı aşan 4 kişi de olsa 4 kişi de Altın Madalya  ile ödüllendirileceklerdir. Tüm Madalyalar için aynı kural uygulanacaktır.

 

ÖDÜLLER-PUANLAMA

Altın Madalya     :  90 -100 Puan

Gümüş Madalya :  80 - 89  Puan

Bronz Madalya   :  70 - 79  Puan

 

JÜRİ DEĞERLENDİRİLMESİ

1.Jüri değerlendirmeye Cumartesi günü saat  10:30' da başlayacaktır. Konuklarımız Değerlendirme bittikten sonra Yarışma Pastalarını geze bileceklerdir.

2.Jüri ile yarışma öncesi yarışmacıların yarışma ile ilgili konuşması veya karşı karşıya gelmesi kesinlikle yasaktır. Kurallar ihlal edildiği takdirde yarışmacı diskalifiye edilecektir.

3.Jüri pastaların değerlendirmesini katılımcıların kimliğinden haberdar olmadan tamamlayacaktır. Jüri yarışmacılar hakkında hiç bir bilgiye sahip olmayacaktır.

4.Yarışmacılar yarışma ile ilgili bilgi de dahil olmak üzere jüri üyeleriyle hiçbir şekilde iletişime geçmeyecektir. Bu gibi durumlarda www.masterofcakesamsun.com yarışma sitesi iletişim bölümünden Organizasyon Komitesine ulaşarak sorularına yanıt alabilirler.

5.Jüri üyeleri kural dışı hazırlanan çalışmaları diskalifiye etme hakkına sahiptirler.

6.Jüri değerlendirilmesi sona erdiğinde alınan kararlar kesinlikle değiştirilemeyecektir.

7.Yarışma sonuçları açıklandığında katılımcılar, puanlamaları ile ilgili bilgi almak istediklerinde MASTER OF CAKE DANIŞMA MASASINDA BULUNAN GÖREVLİ ARKADAŞLARA İTİRAZ DİLEKÇESİ İLE BAŞVURUDA BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR. Tüm yarışmacıların ve katılımcıların jüri üyeleri ile olan diyaloglarında nezaket kuralları çerçevesinde hareket etmeleri önemle rica olunur.

8.YARIŞMA PASTALARININ   PAZAR GÜNÜ SAAT 18:00 ÖNCESİ TEŞHİR ALANINDAN ALINMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.

***Yarışmacılar için puanlama aşağıda belirtilen kriterler dikkate alınarak yapılacaktır :

  • Kompozisyon

  • Orjinallik (Yaratıcılık)

  • Detaylara Dikkat

  • İşcilik (Temiz ve Düzgün Kaplama)

  • Zorluk Derecesi

  • Ölçekleme (Oranlar)

  • Renk Kullanımı ve Uyum

 

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Kompozisyon, Orijinallik                                      :  30 Puan

İşçilik, Detaylara Dikkat,Zorluk Derecesi               :  40  Puan

Ölçekleme, Renk, Uyum                                      :  30  Puan